شنبه , بهمن ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اخبار / گزارشی از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته
2

گزارشی از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته

 

 2
1

 

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، اگروفود ۲۰۱۶، در روزهای ۱۰ لغایت ۱۳ خرداد ماه و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید.

اهداف برگزاری هم معرفی توانمندی‌ها و پیشرفت‌های کشور در بخش کشاورزی و غذایی، آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی عرصه کشاورزی و غذایی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، توسعه دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت‌کنندگان در نمایشگاه، تشویق و ترغیب تولیدکنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در حوزه این صنعت و ایجاد فضا برای ارتباط مستقیم تولیدکنندگان با مصرف‌کنندگان مطرح گردیده است.

در راستای هر چه تخصصی تر شدن فضای برگزاری نمایشگاه و بهره گیری و استفاده هرچه بیشتر مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان، نمایشگاه امسال نیز در ســه بخش تخصصــی«ایران فود»، «ایران فودتک» و «ایران آگرو» با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار گردید.

این نمایشگاه در روز دوشنبه ۱۰ خرداد با حضور ۷۱۰ شرکت و واحد تولیدی داخلی و ۷۴۶ شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنها از ۴۶ کشور دنیا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران شروع به کار کرد

 a
b

 

بنا بر آمار موجود و اعلام مسئولان برگزاری؛ نمایشگاه ایران آگروفود ۲۰۱۶ در مقایسه با سال گذشته با افزایش حدود ۳۶ درصدی شرکت‌کنندگان داخلی و حدود ۹ درصدی شرکت‌کنندگان خارجی رو به رو شده است.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیئت همراه هم با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی از غرفه‌های گوناگون این نمایشگاه در روز آخر بازدید و به گفتگو با مشارکت‌کنندگان و بعضی از غرفه داران و عوامل این نمایشگاه پرداخت.

همچنین ببینید

100

زمان و مکان برگزاری کنفرانس